ایران مدرس>مقاله>مطالب عمومی>چرا تدریس خصوصی ریاضی یکی از بهترین زمینه ها برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی است؟

چرا تدریس خصوصی ریاضی یکی از بهترین زمینه ها برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی است؟

در این بخش در رابطه با تدریس خصوصی ریاضی و مزیتهای آن برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی توضیحاتی ارائه می گردد.

درس ریاضی یکی از دروس بسیار مهم در تمامی مقاطع است. به عنوان مثال شاید تقاضا برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی هم خیلی زیاد باشد ولی به هر حال در دوره ابتدایی تقاضای کمی برای اموزش زبان وجود دارد. درس ریاضی در هر مقطعی از جمله در مقطع دبستان، دبیرستان و متوسطه، دانشگاه و پیش دانشگاهی، کنکور، المپیاد و .... برای کلاسهای خصوصی متقاضی دارد. البته در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشید، اگر یک مدرس خوب باشید در نهایت درآمد خوبی کسب خواهید کرد. ولی به هر حال نمی توان منکر این قضیه شد که ریاضی یکی از بهترین زمینه هایی است که به عنوان مدرس و معلم خصوصی می توانید در آن زمینه فعالیت داشته باشید. دلایل زیر نشان می دهد فعالیت در زمینه آموزش خصوصی ریاضی می تواند بسیار خوب و درآمد زا باشد:

- درس ریاضی در تمامی مقاطع و تقریبا برای تمامی رشته ها لازم است. دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم درس ریاضی را دارند. برای کنکور رشته های ریاضی و تجربی و بسیاری از رشته های دیگر بلد بودن ریاضی مهم است. در دوره دانشگاه هم دانشجویان بسیاری از رشته ها درس ریاضی را دارند.

- در گوگل عبارت تدریس خصوصی را جستجو کنید. یکی از پیشنهادهایی که گوگل در بخش جستجوی مرتبط به شما می دهد تدریس خصوصی ریاضی است. این نشان می دهد که افراد زیادی عبارت تدریس خصوصی ریاضی را جستجو کرده اند. تعداد متقاضیان تدریس خصوصی ریاضی بسیار زیاد است.

- اکثر دانش آموزان و دانشجویان در درس ریاضی اشکال دارند. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در درسهای دیگر خودشان اشکال زیادی ندارند ولی درس ریاضی را خوب بلد نیستند. در بسیاری از موارد تنبلی خود این افراد یا آموزش بد باعث شده است ریاضی را خوب یاد نگیرند و بخواهند از کلاسهای خصوصی استفاده کنند.

- درس ریاضی نه تنها بلد بودن خودش مهم است بلکه بلد بودن ان باعث می شود دانش آموزان و دانشجویان در حل مسائل و تمرینات در دروس دیگری مانند فیزیک و شیمی هم عملکرد خوبی داشته باشند. در بسیاری از موارد در درس شیمی و فیزیک انتگرال گیری، گرفتن مشتق و بدست آوردن حد تابع و .... لازم می شود.

- در مقطع دانشگاه هم بسیاری از دانشجویان ریاضی را خوب بلد نیستند. خصوصا در درس ریاضی عمومی 2 ، ریاضی مهندسی، ریاضی مهندسی پیشرفته و معادلات دیفرانسیل و ...دانشجویان اشکالات زیادی دارند. اگر بتوانید در این زمینه فعالیت داشته باشید و ریاضیات دانشگاهی را هم آموزش دهید شاگردهای زیادی خواهید داشت.

- آموزش ریاضی فقط محدود به ایام امتحانات نمی شود. بسیاری از دانش آموزان به منظور آمادگی برای کنکور و یا برای آموزش و یادگیری پایه ای و مفهومی کنکور در ایام تابستان هم در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت می کنند. بنابراین با فعالیت در این زمینه می توانید در ایام دیگر به جز ایام امتحانات هم درآمد زایی داشته باشید.

با توجه به موارد ذکر شده، فعالیت در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی می تواند یکی از بهترین زمینه ها برای کسب درآمد به صورت پاره وقت و تمام وقت باشد. البته در مرحله اول باید خودتان به درس ریاضی علاقه داشته باشید و واقعا بخواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید. در ادامه باید سعی کنید بر درس ریاضی به صورت کامل مسلط شوید. در کلاسهای تدریس خصوصی و خصوصا در جلسه اول شما به شدت تحت نظر هستید. مورد پیش آمده است که یک مدرس در یک ساعت و نیم تدریس جلسه اول فقط در یک سوال کوچک توانایی پاسخ نداشته است و تنها به همان دلیل کل کلاسها کنسل شده است. جذب شاگرد معمولا هزینه دارد و باید تلاش کنید به گونه ای بر درس مسلط باشید که چنین اتفاقاتی برای شما نیافتد. در ادامه روشهای مختلف جذب شاگرد برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی ریاضی را امتحان کنید. می توانید در همین سایت (ایران مدرس) که بزگترین و پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایران است تبلیغات تدریس خودتان را به صورت رایگان و یا ویژه ثبت نمائید (برای مشاهده لیست کامل مدرسینی که در همین سایت ثبت نام کرده و به عنوان مدرس خصوصی ریاضی فعالیت دارند بر روی عبارت معلم خصوصی ریاضی کلیک کنید). سایت www.tadris-riazi.com هم برای ثبت آگهی تدریس ریاضی کاملا مفید است و به صورت تخصصی در زمینه تبلیغات تدریس ریاضی فعالیت دارد. در سایتهای آگهی عمومی مانند www.soodiran.com هم می توانید تبلیغات تدریس خودتان را ثبت کنید. البته اگر بخواهید به صورت مستقل در زمینه آموزش ریاضی فعالیت داشته باشید این روشها روشهای خوبی است ولی در حالت دیگر می توانید از طریق آموزشگاهها هم شاگرد جذب کنید. برای مطالعه بیشتر در زمینه انواع روشهای جذب شاگرد این مقاله را بخوانید.

با توجه به مطالب گفته شده، فعالیت در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی برای کسب درآمد می تواند کاملا مفید و موثر باشد. تدریس خصوصی ریاضی متقاضی بالایی دارد و در تمامی مقاطع و همچنین برای کنکور و قبولی در امتحانات کاملا مهم است. بسیاری از درسهای دیگر تمرینات و مسائلی که دارند با استفاده از روابط ریاضی حل می شود. در کنکور رشته های ریاضی و تجربی درس ریاضی یکی از مهمترین دروس است. در مقطع دانشگاه هم اکثر دانشجویان درسهای ریاضی عمومی 1 و 2 را باید پاس کنند و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی هم به میزان بیشتری با این درس سر و کار دارند. بنابراین ریاضی درس بسیار پرکاربردی است و متقاضیان زیادی برای تدریس خصوصی دارد. با فعالیت موثر در زمینه جذب شاگرد و تسلط بر درس ریاضی می توانید در این زمینه موفق باشید و درآمد خوبی بدست آورید.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 192
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران

پر بیننده ترین مقالات مطالب عمومی

جدیدترین مقالات مطالب عمومی

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام