ایران مدرس>مقاله>مطالب عمومی>چرا تدریس خصوصی برای آموزش بهتر دروس لازم است؟

چرا تدریس خصوصی برای آموزش بهتر دروس لازم است؟

در این بخش در زمینه دلایل لزوم کلاسهای تدریس خصوصی برای آموزش بهتر و موفقیت در تحصیل مطالبی ارائه شده است.

کلاسهای تدریس خصوصی در بسیاری از موارد برای یادگیری بهتر دروس، آموزش عمقی و مفهومی، آموزش در زمان کمتر، رفع اشکال، یادگیری نرم افزارها و دروس خاص، ایجاد امیدواری در دانش آموزان و دانشجویان برای بازگشت انها به درس و تحصیل و .... لازم است. در بسیاری از موارد استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی به نسبت نگاه کردن به فیلم های آموزشی و استفاده از کتابهای کمک آموزشی و شرکت در کلاسهای گروهی بسیار گزینه مناسبتری است.

در کلاسهای تدریس خصوصی مدرس و معلم خصوصی فقط با یک نفر شاگرد سر و کار دارد. مسلما برای هر مدرس و استادی اینکه خودش را فقط با یک نفر شاگرد هماهنگ کند و کاری کند که کلاس برای ایشان مفید باشد به نسبت کلاسهای گروهی بسیار راحت تر و آسان تر است. در کلاسهای تدریس خصوصی مدرس حین تدریس سوالاتی از شاگرد خودش می پرسد و اگر تشخیص دهد که روند یادگیری خوب نبوده است روند تدریس و ارائه مطالب را تغییر خواهد داد.

کلاسهای تدریس خصوصی اینطور نیست که فقط برای دانش اموزان و دانشجویان ضعیف مفید باشد. اینطور نیست که این کلاسها همیشه سطح پایینی داشته باشد. کلاسهای تدریس خصوصی نسبت به سطح شاگرد و میزان معلومات ایشان قابل تنظیم است. مدرس خصوصی اگر بداند که شاگردش مطالب معمولی را خودش بلد است تمرینات و سوالهای سطح بالاتری را حل خواهد کرد. برای پیشرفت در تحصیل شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی برای هر شخصی می تواند مفید باشد.

در بسیاری از موارد کلاسهای تدریس خصوصی تنها راه حل است. برای دانش اموزان و دانشجویانی که در دو سه ترم گذشته عملکرد خوبی نداشته اند و از همکلاسی های خودشان عقب افتاده اند شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی می تواند نتایج مثبت بزرگی در نمرات و معدل آنها بدست دهد. در بسیاری از موارد یک مدرس تدریس خصوصی خوب می تواند جلوی ترک تحصیل شاگرد خودش را بگیرد و واقعا ایشان را به درس و تحصیل بازگرداند.

کلاسهای تدریس خصوصی فقط برای دروس خاصی نیست. برای آموزش هر درسی می توان از این کلاسها استفاده کرد. به عنوان مثال شرکت در هر کدام از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی شیمی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تدریس خصوصی آلمانی و تدریس خصوصی فرانسه، تدریس خصوصی زیست، تدریس خصوصی عربی و .... می تواند منجر به پیشرفت قابل توجه در ان درس و کسب نتایج عالی گردد.

شرکت در کلاس تدریس خصوصی به معنی کنار گذاشتن کلاسهای مدرسه و دانشگاه نیست. اتفاقا شرکت در کلاسهای خصوصی در کنار کلاسهای مدرسه و دانشگاه می تواند خیلی مفیدتر باشد. برای کسب نتیجه خیلی خوب دانش آموز یا دانشجو باید در کلاسهای مدرسه و دانشگاه به صورت کامل شرکت کند و جزوه بنویسید و حضور فعال داشته باشد. اتفاقا همین جزوه کلاسی بهترین منبع برای کلاسهای تدریس خصوصی است و بهتر است مدرس خصوصی از همین جزوه استفاده کند.

کلاسهای تدریس خصوصی فقط مختص زمان امتحانات نیست. اتفاقا بهتر است که این کلاسها در طول ترم برگزار گردد. برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی در طول ترم باعث می شود دروس به صورت عمقی تر و مفهومی تر آموزش دیده شود و در ضمن احتمال نتیجه گرفتن و موفقیت در امتحان هم افزایش یابد. البته استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی در ایام امتحانات برای رفع اشکال و جمع بندی و حل نمونه سوالات امتحانی می تواند خیلی موثر باشد.

برای آموزش بهتر دروس می توان از کلاسهای تدریس خصوصی به عنوان یک امکان خوب استفاده کرد. البته از کلاسهای تدریس خصوصی نباید انتظار خیلی زیادی داشت. برای استفاده بهینه از این کلاسها، خود دانشجو و دانش آموز هم باید درس بخواند و در ضمن تا جایی که ممکن است باید زودتر شروع کرد. اگر اشکالات پایه ای در دروس مختلف وجود دارد تعداد جلسه های زیادی لازم است و بنابراین کلاسهای خصوصی را نباید در این حالت به ایام امتحانات موکول کرد.

کلاسهای تدریس خصوصی در بسیاری از موارد آخرین گزینه و بهترین گزینه است. البته دانش آموزان و دانشجویان نباید اجازه بدهند اوضاع خیلی بحرانی شود و تا جایی که ممکن است خودشان باید درس بخوانند. ولی به هر حال، در مواردی که زمان زیادی تا امتحانات، کنکور و یا هر آزمون دیگری باقی نمانده است استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی به نسبت کتاب کمک اموزشی و فیلم آموزشی و ... گزینه بسیار بهتری است و درصد اطمینان بالاتری دارد.

کلاسهای تدریس خصوصی فقط برای موفقیت در امتحانات مدرسه و دانشگاه و یا فقط برای موفقیت در کنکور نیست. از کلاسهای تدریس خصوصی می تواند برای یادگیری بهتر مکالمه زبان، آموزش کامپیوتر، موفقیت در آزمونهای آیلتس و تافل، آموزش ویندوز، آموزش موسیقی، گیتار و پیانو، آموزش رشته های ورزشی، آموزش نقاشی و خطاطی و خوشنویسی و انواع هنرهای زیبا، آموزش نرم افزارهای تخصصی و .... استفاده کرد.

به صورت خلاصه می توان گفت هر جا یادگیری دروس در زمان کم و با بازدهی زیاد مد نظر است استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی می تواند مفید و موثر باشد. در همین سایت (ایران مدرس) بزرگترین لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی را می توانید مشاهده کنید. در ایران مدرس تا پاییز 96 بیش از 17000 مدرس ثبت نام کرده اند. برای مشاهده کاملترین لیست مدرسین تدریس خصوصی ایران بر روی عبارت معلم خصوصی کلیک کنید.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 172
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس

پر بیننده ترین مقالات مطالب عمومی

جدیدترین مقالات مطالب عمومی

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام