صفحه کنونی: اخبار اخبار دانشگاه درگیری پلیس با دانشجویان معترض به سیاست‌های اقتصادی در ایتالیا (25 آبان 91)

درگیری پلیس با دانشجویان معترض به سیاست‌های اقتصادی در ایتالیا (25 آبان 91)

پلیس ایتالیا با دانشجویان معترض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی در اروپا درگیر شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از رم، در پی تظاهرات عمومی در کشورهای اروپایی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت‌ها که به صورت سراسری امروز (چهارشنبه) برپا شد، مردم و دانشجویان ایتالیایی نیز به خیابان‌های رم آمدند و با پلیس درگیر شدند.


معترضان که قصد ورود به دفتر ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا را داشتند، با ممانعت پلیس این کشور مواجه شدند و در مقابل دانشجویان با پرتاب سنگ به سوی پلیس، خشم خود را اعلام کردند.


در پی این درگیری سه تن از افراد پلیس مجروح شدند.


شهر میلان در شمال ایتالیا نیز شاهد خشم مردم، دانشجویان و کارگران بود.


دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک میلان نیز اعتراض‌های خود علیه سیاست‌های ریاضت اقتصادی اروپا را با شورش در مقابل یکی از شعب بانک \"یونی کردیت\" آغاز کردند.


این معترضان علاوه بر آسیب رساندن به این بانک و شکستن شیشه‌های آن، با اسپری‌های قرمز، سیاه و سفید شعارهای خود را بر دیوارهای شهر نوشتند.


در شهر بولونیا نیز دانشجویان با پرتاب تخم مرغ و پاشیدن رنگ قرمز و حمله به پلیس و یکی از دفاتر وزارت کار در این شهر، خشم خود را از سیاست‌های دولت مونتی اعلام کردند.


بر اساس این گزارش، دانشجویان شهر پیزا نیز با پرتاب سنگ به دروازه ورودی شهر نسبت به وضعیت وخیم کلاس‌ها و دانشگاه خود اعتراض کردند.


دانشجویان معترض ابتدا با تشکیل صف‌هایی به پلیس ایتالیا حمله کردند که بلافاصله با پرتاب گاز اشک‌آور توسط پلیس، این شورش خاتمه یافت.


کلمات کلیدی: دانشجویان معترض، اعتراض دانشجویان، درگیری دانشجویان با پلیس، دانشگاههای ایتالیا

بازدید: 892
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس