صفحه کنونی: استخدام استخدام پرستار و بهیار جذب 16 هزار پرستار تا دو ماه آینده

جذب 16 هزار پرستار تا دو ماه آینده (۱۳/۷/۱۳۹۳)

وزیر بهداشت بیمارستان‌های فرسوده را آسیب‌پذیرترین ابنیه کشور خواند و با اشاره به اقدامات انجام شده جهت استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی در بیمارستان‌سازی گفت: در چنین شرایطی به هیچ وجه شرایط برای دریافت خدمات مردم تغییر نمی‌کند.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مشارکت بخش خصوصی در بیمارستان‌سازی و برخی مخالفت‌ها و نگرانی‌ها در این باره گفت: از آنجا که تجربه خوبی از بخش خصوصی نداریم تصور این است که نکند بیمارستان‌های دولتی یا آموزشی نیز خصوصی شوند.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه مردم در حوزه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود و بی‌تردید این سرمایه‌ها در جهت فراهم کردن شرایط بهتر برای درمان مردم هم می‌توان استفاده کرد، افزود: این مساله به معنای این نیست که بیمارستان‌ها توسط بخش خصوصی اداره شوند. با انجام اقدامات صحیح به تدریج بیمارستان‌ها زیان‌ده نخواهند بود. با توجه به فرسودگی بیمارستان‌ها و ناتوانی اعتبارات برای بازسازی آنها طبیعی است از ظرفیت و پتانسیل علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

بیمارستان‌های فرسوده آسیب‌پذیرترین ابنیه در کشور هستند

وزیر بهداشت ادامه داد: وقتی فردی حاضر است خدمات را در محیطی بهتر و مجهزتر از ما ارائه کند، مگر اشکالی دارد از او استقبال کنیم. در چنین شرایطی به هیچ وجه شرایط برای دریافت خدمات مردم تغییر نمی‌کند و آنهایی که مخالفت می‌کنند یا از مزایای این امر مطلع نیستند یا می‌دانند و متاسفانه به منافع ملی و مردم توجه ندارند.

وی با بیان این که در صورت یک زلزله در تهران یا هر شهر دیگری بیمارستان‌های فرسوده آسیب‌پذیرترین ابنیه در کشور هستند، افزود: اگر یک زلزله در کشور بیاید اولین جایی که باید خدمت ارائه کند بیمارستان است در حالی که بیمارستان‌های فرسوده آسیب‌پذیرترین ابنیه در کشور هستند و ببینید چه بلایی بر سر مردم خواهد آمد.

هاشمی با اشاره به اینکه اگر دولت پولدار بود خود بیمارستان‌ها را می‌ساخت، افزود: در این سال‌ها ببینید چند بیمارستان درست در کشور ساخته شده اما به دلیل عدم تامین نیروی انسانی یا تجهیزات و ... همچنان بدون استفاده مانده‌اند. حالا که کسی حاضر شده سرمایه‌اش را در این حوزه بگذارد باید دستش را ببوسیم یا شروع به جوسازی کنیم؟

بکارگیری 16هزار پرستار شرکتی تا دو ماه آینده

وزیر بهداشت همچنین درباره اخباری مبنی بر بکارگیری 16هزار نیروی پرستاری طی یکی دو ماه آینده، گفت: بکار گرفتن 16 هزار پرستار طی دو ماه آینده از طریق استخدام دولتی نخواهد بود. وزارت بهداشت کمبودهایی در زمینه نیرو دارد و دولت نیز به دلیل کمبودهای منابع مالی، فعلا مانع استخدام‌هاست از همین جهت پرستاران از محل طرح تحول سلامت و به شکل شرکتی به خدمت گرفته خواهند شد.

وی در پایان گفت: از آنجا که دولت باید منابع در اختیار داشته باشد تا اجازه استخدام دهد به همین جهت فعلا مانع از استخدام‌ها می‌شود و ما نیز به دولت حق می‌دهیم. اما از سوی دیگر مراکز درمانی با مردمی مواجه هستند که به خدمات نیازمند هستند به همین منظور از مسیر طرح تحول سلامت و در قالب شرکتی اجازه داده شد تا تعدادی که نیازمندیم، جذب شوند.

بازدید: 807
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
مروری بر استخدام
پر بیننده های استخدام
کلمات مرتبط

استخدام 91 استخدام دولتی استخدام بانک بیمه استخدام آموزش و پرورش استخدام شرکت نفت مخابرات 91 استخدام خودرو سازی ایران خودرو سایپا استخدام سراسر کشور استخدام ایرانسل رایتل استخدام استانداری شهرداری استخدام فوق دیپلم استخدام لیسانس فوق لیسانس استخدام مهندس پزشک عمومی استخدام حسابدار کارمند استخدام منشی پرستار استخدام تکنسین تدریس خصوصی مدرس خصوصی دانلود نمونه سوال امتحانی دبیرستان دانشگاه دانلود تست کنکور جزوه آموزشی جزوه درسی جذب هیئت علمی اشتغال امریه بانک معرفی کتاب کتاب پرفروش کنکور کارشناسی ارشد کاردانی به کارشناسی کنکور دکتری پیام نور پودمانی فراگیر علمی کاربردی غیر انتفاعی معرفی دانشگاه رشته تحصیلی مراکز آموزشی

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس