صفحه کنونی: اخبار سایر اخبار راه اندازی تخصص پزشک خانواده از مهر/ امتیاز پزشک خانواده برای نظام سلامت (25 مرداد 91)

راه اندازی تخصص پزشک خانواده از مهر/ امتیاز پزشک خانواده برای نظام سلامت (25 مرداد 91)

وزیر بهداشت با اشاره به اجرایی شدن آمایش سرزمین آموزش علوم پزشکی در وزارت بهداشت، اظهار داشت: دوره تخصص پزشک خانواده برای پزشکان خانواده از مهرماه اجرایی می شود و 5 هزار پزشک خانواده تحت پوشش قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی در نشست سالانه انجمن های علمی علوم پزشکی در محل تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح رسیدگی گروه پزشکی در زلزله اخیر آذربایجان افزود: تا 20 ساعت پس از زلزله 700 عمل جراحی بزرگ و 1300 مورد عمل جراحی سرپایی برای مصدومان انجام شد. حدود 147 آمبولانس و 340 تکنیسین در ساعات اولیه زلزله به مردم امداد رسانی کردند.

وی با اشاره به امتیازاتی که برنامه پزشک خانواده برای کاهش سهم مردم از جیب آنها برای سلامت به همراه دارد، گفت: ما پزشکان نباید به ظلمی که به مردم با پرداخت هزینه های 55 درصدی بهداشت و درمان می شود، رضایت بدهیم. اگر برنامه پزشک خانواده اجرایی شود تمام اتهامات به جامعه پزشکی از جمله گرفتن زیرمیزی مرتفع خواهد شد و شاهد استقرار عدالت در سلامت خواهیم بود.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر 6 هزار میلیارد تومانی که مجلس از محل هدفمندی یارانه ها برای نظام سلامت در نظر گرفته است محقق شود باید بگوییم بخش دولتی دیون خود را به مردم و نظام سلامت برای اجرایی شدن برنامه هایی نظیر پزشک خانواده که یک برنامه ملی و کشوری است، پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: بسیاری از کسانی که به ما درباره اجرای برنامه پزشک خانواده ایراد می گیرند منفعت خود را بر منفعت مردم و گروه های پزشکی مختلف که به نحو مطلوب در این برنامه شاغل خواهند شد، ترجیح می دهند.

دکتر دستجردی گفت: ما برنامه پزشک خانواده را امسال که سال سخت بودجه ای نظام سلامت است آغاز کرده ایم و به کمک شما انجمن های تخصصی پزشکی نیز برای انجام بهتر این برنامه نیاز داریم که برای این کار تمام بخش های مرتبط با نظام سلامت در دولت، اعم از وزارت تعاون، بیمه ها و معاونت راهبردی ریاست جمهوری بودجه های خود را به سوی اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده سوق داده اند.

وی همچنین از برگزاری جشن تکمیل خانه های بهداشت در هفته دولت، آمادگی رونمایی از 8 دارو، کیت های جدید آزمایشگاهی خبر داد و گفت: اکنون با وجود تحریم ها و سختی ها می توانیم داروهایی با 50 درصد مواد اولیه داخلی و داروهای با فناوری بالا و توانایی تولید صفر تا صد در داخل را در کشور تولید کنیم.

دکتر دستجردی اضافه کرد: به اذعان سازمان بهداشت جهانی، ایران در تمامی شاخص های سلامتی لیدر و برتر منطقه است و تنها شاخص پرداخت از جیب مردم در ایران خوب نیست که این موضوع نیز با اجرای پزشک خانواده تا حدی زیادی برطرف می شود.

کلمات کلیدی: راه اندازی تخصص پزشک خانواده، زمان راه اندازی تخصص پزشک خانواده، پزشک خانواده، دوره تخصص پزشک خانواده

بازدید: 410
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
ریاضیات جامع کنکور تجربی 98
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس