صفحه کنونی: اخبار اخبار کنکور جزئیات کنکور 97 و چاپ کارت ورود به جلسه کنکور 97

جزئیات کنکور 97 و چاپ کارت ورود به جلسه کنکور 97

در این بخش اطلاعاتی در رابطه با جزئیات کنکور 97 و چاپ کارت ورود به جلسه کنکور 97 ارائه می گردد. کنکور 97 در روز های پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه 97 برگزار می شود.

دکتر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه کارت آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ کلیه داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنجگانه از روز یکشنبه ۳ تیرماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد، افزود: بر این اساس داوطلبان باید از روز یکشنبه ۳ تیرماه تا روز چهارشنبه ۴ تیرماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به دریافت چاپ شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان برگزاری کنکور ۱۳۹۷، اظهار کرد: آزمون سراسری سال ۹۷ در صبح و بعد از ظهر  روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸  تیرماه جاری در ۳۷۵ شهرستان و بخش‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

در کنکور 97 دفترچه آزمون اختصاصی زبان‌های خارجی انگلیسی، فرانسه یا آلمانی هر کدام دارای ۷۰ سئوال اختصاصی است که داوطلبان این گروه آزمایشی باید به ۷۰ سوال در مدت ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند. داوطلبانی که زبان خارجی انتخابی آنها ایتالیایی یا روسی است سئوال تخصصی ندارند. - مشاهده لیست مدرسین کنکور

در کنکور ۹۷ به هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه یک پاسخنامه و دو دفترچه آزمون شامل دفترچه عمومی(شماره یک) و اختصاصی (شماره دو) در قالب دو بسته نایلونی داده می‌شود. تمام سئوالات آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان هر پنج گروه آزمایشی شخصی سازی شده و شماره داوطلبی نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه درج شده است.

در کنکور 97 جمعا تعداد یک میلیون و 11 هزار و 825 داوطلب ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد 144 هزار و 550 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تعداد 642 هزار و 451 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد 205 هزار و 26 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد 12 هزار و 260 داوطلب در گروه آزمایشی هنر و 7 هزار و 538 نفر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ثبت‌نام نموده‌اند. در واقع بیشترین ثبت‌نام کنندگان آزمون سراسری 97 در گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارند.
انتخاب رشته صحیح و اصولی برای کنکور 97 و 98داوطلبان در کنکور 97 باید سعی کنند با خونسردی کامل و با توکل به خدا و اعتماد به نفس کامل شرکت نمایند. مطمئنا اگر به عنوان مثال در آزمون های آزمایشی نتایج قابل قبولی را کسب نموده اند بهتر از همان نتایج را در کنکور اصلی هم می توانند بدست آورند. البته نباید کارهای غیر عادی انجام دهند و مثلا سعی کنند به همه سوال ها پاسخ بدهند. یکی از اشتباهات متداول متقاضیان کنکور این است که از آموخته های دوران کنکور در مورد نحوه تست زنی و .... در خود جلسه کنکور استفاده نمی کنند و کارهای غیرمعمول انجام می دهند. در نتیجه نتیجه خوبی که در آزمون های آزمایشی کسب می کردند را به علت نمره منفی در کنکور اصلی بدست نمی آورند. در کنکور باید با مهارت کامل از کنار سوالاتی که وقت گیر هستند و یا اصلا بلد نیستید عبور کنید. این خیلی مهم است و در خوب نتیجه گرفتن داوطلبان بسیار موثر است. - مشاهده کنید: زمان اعلام نتایج اولیه و کارنامه کنکور سال 97 – رتبه های برتر کنکور 97


بازدید: 55
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس