صفحه کنونی: اخبار سایر اخبار بحثی درباره کتابخانه‌های مدرسه‌ها

بحثی درباره کتابخانه‌های مدرسه‌ها

یک شاعر کودکان و نوجوانان گفت: کتابخانه‌های مدرسه‌ها در شرایطی جواب خواهند داد که به خوبی مجهز شوند.

کبری بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر ایسنا اظهار کرد: اگر شرایط در حوزه کتاب‌خوانی به گونه‌ای پیش برود که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخشی از مدرسه‌ها و مدرسه‌ها بخشی از کانون شوند و این دو اهداف مشترکی را برای کارهای‌شان تعریف کنند این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز اتفاق‌های بهتری در حوزه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شود.

او افزود: در حال حاضر در کتابخانه‌های مدرسه‌های ما فعالیت‌های محدودی برای ترویج فرهنگ مطالعه انجام می‌شود، در حالی‌که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حداقل دارای شش فعالیت مجزا و خاص برای ترغیب بچه‌ها به مطالعه و ارتباط گرفتن آن‌ها با کتاب و کتاب‌خوانی است.

این کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این‌که در زمینه فعالیت‌های اخیر برای توسعه فرهنگ مطالعه حرف و حدیث‌های مختلفی شنیده می‌شود که از آن جمله تعامل بیش‌تر کانون با آموزش و پرورش است، گفت: بودن کتابخانه‌ها در مدرسه‌ها فرصتی مغتنم است، ولی این کتابخانه‌ها در شرایطی جواب خواهند داد که به خوبی مجهز شوند و فعالیت‌های‌شان در زمینه کتاب‌خوانی به صورت اصولی صورت گیرد.

بابایی تاکید کرد: من به خودی خود معتقدم هیچ امکان و فرصتی را در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی نباید از دست داد و یا برنامه‌ای را در این زمینه حذف کرد و باید صرفا به اصلاح ناکارآمدی‌ها پرداخت. حداقل می‌توان با ایجاد فضایی برای امکان ورود کتاب‌های خوب به مدرسه‌ها کارهایی را انجام داد یا با اولویت‌دهی به کار کتابداران و تأمین بودجه‌ای مناسب برای آن‌ها در عمل نشان داد که چقدر فرهنگ مطالعه برای مسئولان ما مهم است.

او همچنین گفت: باید ابعاد این قضیه روشن شود. آیا حضور بچه‌ها در کانون می‌تواند تأمین‌کننده بخشی از نیازهای مطالعاتی آنان باشد؟ گفته می‌شود که بناست روزهای پنج‌شنبه به این مهم اختصاص داده شود، یعنی بچه‌ها بتوانند به جای حضور در مدرسه‌ها روزهای مذکور را در مراکز کانون سپری کنند، اما این‌که این مسئله تا چه اندازه بتواند جامه عمل بپوشد و فراگیری آن تا چه اندازه خواهد بود خود محل مناقشه است. مضاف بر این‌که از حرف تا عمل فاصله زیادی است.
-----------------------------------

بازدید: 602
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
ریاضیات جامع کنکور تجربی 98
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس