صفحه کنونی: اخبار اخبار دانشگاه خارجی اخبار جدید از دانشگاه‌های استرالیا

اخبار جدید از دانشگاه‌های استرالیا

پیمانی به سود دانشگاه‌های استرالیا

انعقاد سند تجاری میان استرالیا و چین که در خلال اجلاس «گروه 20» محقق شد، مزایای بسیاری را برای صنعت آموزش استرالیا به همراه خواهد داشت.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارشناسان، انعقاد سفر تجارت آزاد میان استرالیا و چین را برای پیشرفت صنعت آموزش استرالیا مفید ارزیابی می‌کنند چراکه پیمان تجارت آزاد (FTA) میان دو کشور برای استرالیا دسترسی ویژه‌ای به دانشگاه‌های چینی فراهم می‌کند. بدین ترتیب دانشگاه‌های استرالیا به منبع عظیمی از دانشجویان بین‌المللی که شهریه کامل می‌پردازند دسترسی خواهند داشت. این اتفاق در حالی می‌افتد که دانشگاه‌های استرالیا با قطع بودجه‌های دولتی و بازنگری در دریافت شهریه‌ها روبه‌رو هستند. FTA بدین معناست که دانشگاه‌های استرالیا می‌توانند مستقیما مدارک تحصیلی را در اختیار دانشجویان چین قرار دهند.

«لاری پیرسی» مدیر استراتژی و توسعه دانشگاه‌های استرالیا با بیان این مطلب افزود: این اقدام با استقبال جدی دانشگاه‌های وابسته به دانشجویان بین‌المللی روبه‌رو شده است که درآمد آنها وابسته به این دانشجویان است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، صنعت آموزش عالی بین‌المللی استرالیا که 15 میلیارد دلار ارزش مالی دارد اکنون پیوند محکمی را با دانشگاه‌ها و محققان چینی منعقد کرده است.

بنابر اعلام «بلیندا رابینسون» دبیر اجرایی دانشگاه‌های استرالیا، از سال 2003 میلادی توافقات رسمی با دانشگاه‌های چین با 171 درصد افزایش به 1237 مورد در سال 2014 میلادی رسیده است. در همین حال «اندرو راب» وزیر بازرگانی استرالیا نیز در پاسخ به منتقدان گفت که پیمان تجارت آزاد میان چین و استرالیا این کشور را تحت تاثیر قدرت بزرگترین شریک تجاری‌اش قرار می‌دهد و مردم به زودی شاهد مزایای این معاهده خواهند بود.

بازدید: 718
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس