صفحه کنونی: اخبار اخبار دانشگاه دانشگاه کردستان به میکروسکوپ الکترونیکی مجهز شد

دانشگاه کردستان به میکروسکوپ الکترونیکی مجهز شد

رئیس دانشگاه کردستان از خرید و راه اندازی میکروسکوپ الکترونیکی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر جهانشیر امینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: در راستای تجهیز واحد آزمایشگاهی دانشگاه، یک دستگاه میکروسکوپ الکترونیکی با قیمت 440 هزار یورو (بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان) خریداری و در دانشگاه راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی در سال های اخیر، بیش از 35 آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده های مختلف دانشگاه کردستان راه اندازی شده است، بیان کرد: سالیانه بالغ بر 800 میلیون تومان تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی خریداری شده و در اختیار دانشگده ها قرار می گیرد.

امینی با ذکر این نکته که دانشگاه کردستان جزو دانشگاه هایی است که طی چهار سال اخیر خرید ارزی داشته است، بیان کرد: این مهم نسبت به 30 سال گذشته دانشگاه رشد 85 درصدی داشته است.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: بیش از یک میلیون یورو تجهیزات آزمایشگاهی نیز از سایر کشورها خریداری و از طریق گمرکات ترخیص و در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

وی میزان حساسیت این میکروسکوپ را یک نانومتر اعلام و خاطرنشان کرد: این دستگاه در رشته های مختلف علوم پایه، علوم مهندسی و کشاورزی، پزشکی و همچنین برای دیدن و عکسبرداری از اجسام و اندامهای موجودات و میکروارگانیزمهای زنده به کار می رود.

رئیس دانشگاه کردستان در پایان یادآور شد: سیاست و استراتژی دانشگاه تجهیز، تقویت و ارتقاء پژوهشکده های مربوطه و جذب هیأت علمی برای آنها است.

انتهای پیام

بازدید: 251
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
مروری بر اخبار
پر بیننده های اخبار
کلمات مرتبط

اخبار دانشگاه آزاد خبر استخدامی دانشگاه دولتی اخبار استخدامی کنکور سراسری خبر استخدام دانشگاه پیام نور اخبار دانشگاه غیرانتفاعی اخبار آگهی استخدام علمی کاربردی خبرهای کنکور دکتری اخبار استخدام کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ناپیوسته خبرهای استخدام اخبار آزمون استخدامی اخبار آزمون دکتری اخبار جذب هیات علمی استخدام کنکور ارشد عتبات عالیات

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس