ایران مدرس>دانلود>جزوه>دانلود جزوه درسی راهنمایی و ابتدایی>دانلود رایگان خلاصه جزوه آموزشی مفید و موثر فصل 8 ریاضی هشتم

دانلود رایگان خلاصه جزوه آموزشی مفید و موثر فصل 8 ریاضی هشتم

دانلود رایگان خلاصه جزوه آموزشی مفید و موثر فصل 8 ریاضی هشتم در این بخش ارائه شده است. برای دانلود جزوه خلاصه شده فصل هشتم ریاضی هشتم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اگر برای آموزش و یادگیری بهتر ریاضی هشتم و یا ریاضی سایر مقاطع به مدرس خصوصی نیاز دارید، برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. برای دانلود رایگان سایر جزوات و سوالهای امتحانی و ... ریاضی هشتم بر روی عبارت جزوه و سوال ریاضی هشتم کلیک کنید.

مباحث مطرح شده: دسته بندی داده ها، در سالهای قبل با علم آمار آشنا شدیم. دانستیم که علم آمار، علم جمع آوری اطلاعات، سازماندهی و دسته بندی آنهاست. با نمودارهای مستطیلی، خط شکسته، تصویری و دایره ایی کار کردیم. نمونه هایی از این نمودارها ضمن بیان کاربردها را در زیر یادآوری می کنیم: نمودار مستطیلی: برای مقایسه داده ها بکار می رفت. از نمودار مستطیلی زیر برای مقایسه تعداد کتابهای کتابخانه مسجد استفاده کرد: نمودار خط شکسته: این نمودار در نشان دادن تغییرات کاربرد دارد. نمودار خط شکسته زیر تغییرات دما در یک روز را نشان می دهد:نمودار تصویری: در بعضی از مسائل که مربوط به شئ یا مبحث خاصی است که برای آن می توان تصویری مرتبط در نظر گرفت، نمودار تصویری به درک مسئله کمک زیادی می کند: نمودار دایره ایی: برای نشان دادن تعداد داده ها نسبت به کل یا اینکه برای معلوم کردن سهم هر داده از کل از نمودار دایره ایی استفاده می کنیم: مثال تکمیلی برای دسته بندی داده ها: نمره های ریاضی دانش آموزان یک کلاس به صورت زیر است. با توجه به دامنه تغییرات آنها را در جدول به 5 دسته با طول مساوی دسته بندی می کنیم. سپس نمودار ستونی را رسم می کنیم و سرانجام با توجه به جدول و نمودار ستونی وضعیت کلاس را توصیف می کنیم: میانگین، مثال: میانگین داده های مربوط به قد افراد که می خواستیم برای آنها شلوار بدوزیم را به صورت تقریبی به دست بیاورید. احتمال یا اندازه گیری شانس، بررسی حالت های ممکن و ....کلمات کلیدی: ریاضی هشتم، جزوه ریاضی هشتم، ریاضی 8، جزوه ریاضی 8، فصل هشتم ریاضی 8، آموزش فصل هشتم ریاضی هشتم


بازدید: 1912
برای دانلود فایل کلیک کنید (حجم فایل: 918 کیلو بایت)
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس

پر بیننده ترین دانلود جزوه

جدیدترین دانلود جزوه

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام