ایران مدرس>مقاله>مطالب عمومی>چگونه یک معلم خصوصی ریاضی خوب و پردرامد باشیم؟

چگونه یک معلم خصوصی ریاضی خوب و پردرامد باشیم؟

اگر به تدریس ریاضی علاقه دارید و قصد دارید در زمینه آموزش ریاضی به عنوان یک معلم خصوصی خوب و پردرامد ریاضی فعالیت داشته باشید ادامه این مطلب را بخوانید. به نظر شما مدرسین خوب ریاضی که درامد های بالایی کسب می کنند چه ویژگی هایی دارند؟ چگونه می توان از تدریس ریاضی و یا هر درس دیگری خوب درآمد کسب نمود؟ شاید همه ی ما شنیده باشیم که درآمد معلمان، آن هم دبیران رسمی و استخدام شده، خیلی خوب نیست و همواره از حقوق خودشان شکایت دارند. آیا واقعا می توان از کار تدریس و تدریس خصوصی به درامدهای خوبی رسید؟ قبل از اینکه ادامه این مطلب را با هم داشته باشیم بد نیست مقاله زیر را بخوانید.

درآمد بالای 10 میلیون تومان در ماه با تدریس خصوصی ریاضی

نکته ای که وجود دارد این است که کار تدریس خصوصی ریاضی و یا کار تدریس خصوصی به صورت کلی متفاوت از کار استخدامی به عنوان یک معلم یا دبیر در آموزش و پرورش است. البته اگر شما خودتان دبیر رسمی هستید باز هم می توانید در کنار کار اصلی خودتان به عنوان معلم خصوصی هم فعالیت داشته باشید و هیچ اشکالی ندارد. ولی نکته مهم این است که وقتی شما در آموزش و پرورش استخدام می شوید، هر چند این حالت برای بسیاری از افراد ایده ال است و تلاش می کنند به هر ترتیبی که شده است استخدام شوند، در نهایت کار شما یک کار کارمندی با درآمد و حقوق مشخص و ثابت است. شما خیلی روی درامد خودتان کنترل ندارید. ممکن است هر سال 10 تا 15 درصد به حقوق شما اضافه شود که در نهایت با تورم برابر خواهد بود. به هر حال کار معلمی هم کار شریف و مقدسی است و هم بسیاری از افراد تمایل دارند در زمینه آموزش به صورت رسمی و در مدارس تدریس کنند. مزیتی که کار تدریس خصوصی به نسبت این حالت رسمی تدریس دارد این است که وقتی در زمینه آموزش خصوصی ریاضی فعالیت دارید اگر عملکرد خوبی داشته باشید و شاگردهای شما راضی باشند و در نهایت نتیجه خوبی بگیرند، درآمد شما می تواند مقدار بسیار خوبی باشد. در این حالت درآمد کار تدریس تا حدود زیادی در کنترل خود شما خواهد بود. درست است که عوامل بیرونی هم می تواند اثر داشته باشد ولی به هر حال اگر عملکرد عالی داشته باشید و خدمات منحصر به فردی ارائه کنید حتما موفق خواهید بود.

اگر می خواهید یک معلم خصوصی خوب و پردرآمد ریاضی باشید در مرحله اول باید با علاقه به این کار روی آورده باشید. آیا به ریاضی و آموزش و یادگیری ریاضی و تدریس آن علاقه دارید؟ آیا وقتی سوالهای ریاضی را حل می کنید خودتان لذت می برید؟ اگر اینطور است موفق خواهید شد. اگر علاقه ای ندارید سراغ تدریس درس دیگری بروید و یا اصلا کار تدریس را ادامه ندهید. در مرحله بعد باید بر دروس تدریسی خودتان کاملا مسلط باشید. اگر ریاضی، هندسه، گسسته، جبر و احتمال، محاسبات عددی، ریاضی مهندسی، معادلات دیفرانسیل، امار و یا هر درس دیگری مرتبط با ریاضیات را تدریس می کنید بر آن مسلط شوید و مرتبا مطالعه کنید تا بهتر و بهتر شوید. در مرحله بعد سعی کنید خوب شاگرد جذب کنید و راهکارهای مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. عملکرد خوب در این زمینه هم برای کسب درآمد بالا حیاتی است. مقاله
چگونه در زمینه تدریس خصوصی ریاضی شاگرد جذب کنیم؟ یا چگونه تدریس خصوصی کنیم و پول دربیاوریم؟ در این زمینه مفید و موثر است. در نهایت باید تلاش کنید کلاسهای مفید و موثری برگزار کنید. از انظار شاگردهایتان فراتر بروید. کار اضافه انجام دهید و بیشتر در کلاس بمانید. خلاصه جزوه و کتاب هدیه بدهید. البته این موارد در صورتی مفید است که کار اصلی خودتان که همان ارائه درس است را عالی انجام دهید.

نکته بسیار مهمی که برای موفقیت در کار تدریس ریاضی می تواند کاملا حیاتی باشد این است که در کلاسهای خصوصی هدف نهایی خودتان را نتیجه گرفتن شاگردهایتان در نظر بگیرید و ارائه درس را به عنوان بخشی از کار در نظر داشته باشید. هر چند تدریس عالی و تسلط بر درس بسیار مهم است ولی در کار تدریس هدایت شاگردهایتان به سمت موفقیت مهم تر است. برای هر کدام از شاگردهایتان به تناسب وضعیت تحصیلی و شرایط خانوادگی و درسی و ... برنامه ویژه ای داشته باشید و با جدیت درس خواندن آنها را دنبال کنید تا نتیجه مورد نظر را کسب نمایند. در حال حاضر تعدادی از مدرسین ممکن است حتی درآمدی در حد پزشکان، وکیل ها و ... داشته باشند. اگر به تدریج معروف شوید و به یک برند تبدیل گردید هر درآمدی می توانید داشته باشید. به عنوان مثال اگر به اندازه ای قوی کار کنید که در زمینه تدریس ریاضی کنکور بتوانید تضمینی کار کنید حتما درآمدهای بالایی در انتظار شما خواهد بود.
چگونه ریاضی تدریس کنیم؟ (10 نکته برای تدریس موفق ریاضی)

با توجه به مطالب ارائه شده، فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی می تواند کاملا درامد زا باشد. به شرطی که به تدریس ریاضی علاقه داشته باشید، بر درس ریاضی کاملا مسلط باشید، خوب تدریس کنید، به کار تدریس متعهد باشید و هدف نهایی خودتان را یادگیری بهتر شاگردهایتان و در نهایت نتیجه گرفتن آنها قرار دهید. برای فعالیت در زمینه تدریس ریاضی و یا هر درس دیگری آگهی خودتان را در همین سایت (ایران مدرس) به عنوان بزرگترین و پربازدیدترین سایت تدریس خصوصی ایران ثبت کنید. سایت www.Tadris-Riazi.com هم برای درج تبلیغات تدریس ریاضی و جذب شاگرد در این زمینه کاملا موثر است.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 176
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
ریاضیات جامع کنکور تجربی 98
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران

پر بیننده ترین مقالات مطالب عمومی

جدیدترین مقالات مطالب عمومی

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام