ایران مدرس>مقاله>مطالب عمومی>اولین جلسه تدریس و تدریس خصوصی

اولین جلسه تدریس و تدریس خصوصی

اولین جلسه تدریس و تدریس خصوصی مهمترین جلسه تدریس است. در رابطه با اولین جلسه تدریس و تدریس خصوصی موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- در اولین جلسه تدریس و تدریس خصوصی بهترین عملکرد خودتان را داشته باشید. حلسه اول تدریس و تدریس خصوصی بسیار مهم است. در جلسه اول تدریس شاگردهای شما دیدی به نسبت شما پیدا می کنند، که اگر دید خوبی باشد تا پایان ادامه پیدا می کند و اگر دید مناسبی به نسبت شما و نحوه تدریس شما پیدا نکنند، تغییر دادن آن بسیار سخت است.

2- قبل از از جلسات تدریس و تدریس خصوصی آمادگی کامل در خودتان ایجاد نمائید و قبل از اولین جلسه تدریس خصوصی از همیشه آماده تر باشید. یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت در تدریس و تدریس خصوصی تسلط بر مباحث تدریس می باشد. اگر می خواهید در کار تدریس موفق باشید و درآمد زیادی از تدریس خصوصی کسب نمائید، سعی کنید همیشه مسلط بر درس در کلاس تدریس آماده شوید. این مطلب برای جلسه اول تدریس مهمتر نیز می باشد.

3- در اولین جلسه تدریس از شاگردهای خودتان سوالات کافی بپرسید تا سطح علمی آنها را ارزیابی نمائید و کلاسهای خودتان را به گونه ای هماهنگ کنید که برای اکثر شاگردانتان مفید باشد. اگر کلاس خصوصی دارید که کارتان راحتتر است. با پرسیدن چند سوال، سطح علمی شاگرد خودتان را خواهید فهمید. اگر در کلاس گروهی تدریس می کنید به صورت رندوم هر از چند گاهی از یکی از دانش آموزان یا دانشجویان سوالی بپرسید تا برای شما سطح متوسط معلومات شاگردها مشخص شود. در ادامه سطح مطالب ارائه شده را به گونه ای تنظیم کنید و سوالها و تمریناتی که حل می کنید را به نحوی انتخاب نمائید که برای اکثریت قریب به اتفاق شاگردهایتان مفید باشد.

4- در جلسات اول تدریس و تدریس خصوصی سراغ مطالبی که بر آنها مسلط نیستید نروید. اگر خودتان شخصا مبحثی را خیلی بهتر تدریس می کنید، همان مبحث را هم در جلسه اول تدریس ارائه کنید.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 425
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
ریاضیات جامع کنکور تجربی 98
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران

پر بیننده ترین مقالات مطالب عمومی

جدیدترین مقالات مطالب عمومی

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام