ایران مدرس>مقاله>مطالب عمومی>چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم

چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم

اگر تا کنون در زمینه تدریس و تدریس خصوصی فعالیت نداشته اید و می خواهید کار تدریس را شروع کنید، ادامه این مطلب را بخوانید ...

برای شروع کار تدریس در ابتدای کار سعی کنید از درسهایی که مسلط تر هستید شروع کنید و به تدریج که سابقه کار شما بیشتر شد سراغ درسهای دیگر بروید. در ابتدای کار دو یا سه درس را مد نظر قرار دهید و آنها را تدریس کنید. نکته مهمی که در کار تدریس باید مد نظر قرار دهید این است که در جلسه اول تدریس باید خیلی خوب ظاهر شوید. یعنی جلسه اول تدریس شما باید بهترین جلسه تدریس شما هم باشد. در غیر اینصورت شاگرد شما دیگر جلسات تدریس را ادامه نخواهد داد. اینکه سابقه تدریس ندارید و اولین بار است که تدریس می کنید و ... را جایی مطرح نکنید. حرفه ای عمل نموده و خوب تدریس کنید.

در جلسات تدریس و تدریس خصوصی با ظاهر خوبی حاضر شوید و تا جایی که می توانید کیفیت جلسات تدریس خودتان را بالا نگه دارید. مطلب دیگری که باید در شروع و آغاز کار تدریس باید در نظر بگیرید این است که سعی کنید مطالبی که در جلسات تدریس خصوصی ارائه می دهید مطالبی باشد که مد نظر شاگرد شما است. یعنی خودتان به صورت پیش فرض مسیری را در پیش نگیرید و همان مسیر را ادامه ندهید. در همان جلسه اول که دارید بهترین تدریستان را ارائه می دهید حین تدریس سوالاتی بپرسید تا هم سطح علمی شاگردتان را متوجه شوید و هم بفهمید که آیا مطالبی که ارائه می کنید را فهمیده است یا نه. شاید شاگر شما ترجیح می دهد که شما مسئله حل کنید و شما کلا درس می دهید!

مهمترین بحثی که در کار تدریس و تدریس خصوصی شاید مد نظر شما باشد این است که اصلا چگونه شاگرد جذب کنیم؟ حق با شما است. آموزشگاهها معمولا از مدرسان خودشان شروع می کنند و اگر ظرفیت آنها تکمیل شد به شما شاگرد می دهند و آن هم در ابتدای کار با حق التدریس بسیار کم. ممکن است آنقدر تقاضای تدریس هم توسط مدرسین زیاد باشد که هیچگاه برای کلاس با شما تماس نگیرند. اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی آشنا شوید بر روی لینکهای زیر کلیک نموده و آنها را مطالعه کنید.


 
چگونه از تدریس و تدریس خصوصی درآمد بالایی کسب کنیم؟
منبع: ایران مدرس


بازدید: 9544
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
نظرات کاربران
المیرادودکانی فرد آدينه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵

باسلام من دانشجوی رشته زیست شناسی هسم مقطع کارشناسی،مهارت و استعداد خاصی در تدریس زمین شناسی دارم اما نمیدانم چگونه باید شروع کنم - پاسخ: در همین سایت (ایران مدرس) عضو بشید و آگهی خودتون رو درج کنید.

الهام ازادی سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳

تدریس فلسفه ی دبیرستان

افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران

پر بیننده ترین مقالات مطالب عمومی

جدیدترین مقالات مطالب عمومی

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام