ایران مدرس>مقاله>کنکور>مهمترین عوامل موفقیت در کنکور سراسری و آزاد

مهمترین عوامل موفقیت در کنکور سراسری و آزاد

برای موفقیت در کنکور، عوامل مهمی تاثیر دارند. از مهمترین عواملی که برای موفقیت در کنکور لازم است به موارد زیر می توان اشاره کرد.

1- تعیین هدف: برای موفقیت در تحصیل، موفقیت در کنکور و موفقیت در هر کاری در شروع کار باید هدف واضح و مشخصی داشته باشید. ابتدا خواسته خود را به وضوح مشخص نمائید. اگر برای کنکور درس می خوانید، تعیین کنید که چه رتبه ای می خواهید در کنکور کسب نمائید. هدف خود را واضح، مشخص و به زبان حال ساده و به صورت مثبت بنویسید. به عنوان مثال: رتبه من در کنکور امسال 200 است. نوشتن هدف به صورت مقابل مناسب نیست: رتبه من در کنکور امسال 200 خواهد بود.

2- پشتکار: یکی از مهمترین پارامترها برای موفقیت در کنکور و کلا موفقیت در زندگی داشتن پشتکار است. ممکن است در مدتی که برای کنکور مطالعه می کنید مشکلاتی پیش آید. در این مواقع پشتکار داشته باشید و ادامه دهید.

3- برنامه ریزی صحیح: با یک برنامه ریزی صحیح موفقیت شما در کنکور تضمین می شود. در برنامه ریزی خودتان، مطالعه عمیق و مفهومی، تست زنی، مرورهای به جا و به موقع، شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی کنکور و .... را بگنجانید. با کسانی که در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور تجربه دارند مشورت کنید.در ادامه هر کدام از موارد بالا به صورت مفصل تری توضیح داده می شود.تعیین هدف و موفقیت در کنکور

برای موفقیت در کنکور، عوامل مهمی تاثیر دارند. یکی از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور، تعیین هدف واضح و مشخص است.

برای موفقیت در تحصیل، موفقیت در کنکور و موفقیت در هر کاری در شروع کار باید هدف واضح و مشخصی داشته باشید. ابتدا خواسته خود را به وضوح مشخص نمائید. اگر برای کنکور درس می خوانید، تعیین کنید که چه رتبه ای می خواهید در کنکور کسب نمائید. هدف خود را واضح، مشخص و به زبان حال ساده و به صورت مثبت بنویسید. به عنوان مثال: رتبه من در کنکور امسال 200 است. نوشتن هدف به صورت مقابل مناسب نیست: رتبه من در کنکور امسال 200 خواهد بود.

به عبارت دیگر، وقتی هدفی برای خود تعیین می کنید، فعل آن را به زمان آینده ننویسید. نوشتن فعل جمله مربوط به هدف به زمان حال ساده باعث می شود که این حس در شما ایجاد شود که حتما اتفاق می افتد. نوشتن هدف به این شکل تاثیر بیشتری بر روی ضمیر ناخودآگاه دارد.

پس از آنکه برای موفقیت در کنکور هدف خودتان را تعیین کردید می توانید بر روی آن تمرکز کرده و برای رسیدن به آن تلاش نمائید. ولی به هر حال، قبل از هر تلاشی باید بدانید که چه رتبه ای مد نظرتان است.پشتکار و موفقیت در کنکور

برای کسب هر موفقیتی در زندگی، داشتن پشتکار از عوامل لازم و ضروری است.

یکی از مهمترین پارامترها برای موفقیت در کنکور و کلا موفقیت در زندگی داشتن پشتکار است. ممکن است در مدتی که برای کنکور مطالعه می کنید مشکلاتی پیش آید. در این مواقع پشتکار داشته باشید و ادامه دهید.

وقتی شما به سمت هدف مشخصی حرکت می کنید، همواره موانعی در مسیر وجود خواهد داشت. با داشتن پشتکار می توانید موانع را رد کرده و در مسیر هدف خود، که در اینجا موفقیت در کنکور و کسب رتبه دلخواه شما است، بمانید.

در یک مسابقه بوکس نیز ورزشکاری برنده است که یک راند بیشتر دوام بیاورد. شما نیز در برابر مشکلات و موانعی که در مسیر موفق شدن در کنکور وجود دارد، دوام بیاوردید. هر مشکلی که پیش آمد به سرعت آن را حل کنید و به مسیر هدف خود بازگردید.برنامه ریزی صحیح و موفقیت در کنکور

مانند هر کار بزرگ دیگری، برای موفق شدن در کنکور و کسب رتبه مورد نظر، برنامه ریزی صحیح و اصولی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمامی کسانی که موفق شده اند برای خود برنامه ریزی داشته اند. داشتن هر برنامه ای، از نداشتن برنامه بهتر است.

با یک برنامه ریزی صحیح موفقیت شما در کنکور تضمین می شود. در برنامه ریزی خودتان، مطالعه عمیق و مفهومی، تست زنی، مرورهای به جا و به موقع، شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی کنکور و .... را بگنجانید. با کسانی که در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور تجربه دارند مشورت کنید.

در بخشهای دیگر همین وب سایت (ایران مدرس) مطالب زیادی در زمینه برنامه ریزی وجود دارد که یکی از آنها را با کلیک بر روی لینک های زیر می توانید بخوانید:


 بهترین برنامه ریزی را خودتان برای خودتان می توانید انجام دهید. البته از مشاوره و راهنمایی های افراد با تجربه استفاده کنید. ولی در نهایت با توجه با علایق، توانایی ها و ... خودتان، برنامه خوبی برای موفقیت در کنکور در نظر بگیرید.مطلب جالب دیگری در زمینه موفقیت در کنکور را با کلیک بر روی لینک زیر می توانید بخوانید.

20 توصیه ی کلیدی برای موفقیت در کنکور

منبع: ایران مدرس


بازدید: 1392
لیست مدرسین خصوصی پیشنهادی
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
ریاضیات جامع کنکور تجربی 98
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران

پر بیننده ترین مقالات کنکور

جدیدترین مقالات کنکور

اینستاگرام
فیس بوک ایران مدرسفیس بوک
تویتر
آپارت
گوگل+
لینکدین
تلگرام