صفحه کنونی: مقاله موفقیت تحصیلی چگونه در درس فیزیک نمره 20 بگیریم؟

چگونه در درس فیزیک نمره 20 بگیریم؟

در این بخش در زمینه نحوه مطالعه درس فیزیک، روش صحیح حل تمرین و مسئله در درس فیزیک و راهکارهای گرفتن نمره 20 در درس فیزیک ارائه شده است.

اگر می خواهید در درس فیزیک نمره 20 بگیرید و فیزیک را به صورت پایه ای و صحیح آموزش ببینید در مرحله اول سعی کنید به صورت کامل در کلاسهای تدریس فیزیک مدرسه یا دانشگاه شرکت کنید. حضو در کلاس فیزیک در یادگیری موثر و عمقی آن خیلی مهم است. در کلاس فیزیک هم حضور فعال داشته باشید. فقط اینکه در کلاس حاضر باشید کافی نیست. متاسفانه تعداد زیادی از دانش اموزان تنها از ترس والدین و یا به خاطر بحث حضور و غیاب توسط استاد در کلاسها شرکت می کنند. اگر در کلاس درس را یاد نگیرید علاوه بر از دست دادن مباحث کلاس، زمان خودتان را هم از دست داده اید. به این ترتیب دو ضرر متوجه شما خواهد شد. اگر حضور شما در کلاس مفید نباشد همان بهتر که در منزل فیزیک را بخوانید. بنابراین در کلاس حاضر باشید و گوش دهید و جزوه بنویسید. اتفاقا برای استفاده مفید از کلاس فیزیک نوشتن جزوه بسیار خوب است. چون اگر بخواهید جزوه بنویسید تمرکز بیشتری هم خواهید داشت. برای 20 گرفتن در درس فیزیک عادت به درس خواندن در طول ترم را در خودتان ایجاد کنید. اگر فیزیک را در طول ترم بخوانید مطالب بهتر و مفهومی تر برای شما جا خواهد افتاد. در این حالت فرصت بیشتری برای حل تمرین و مسئله خواهید داشت و با در اختیار داشتن زمان کافی و بدون استرس فیزیک را خواهید آموخت. در ایام امتحانات زمان کافی برای یادگیری عمقی و مفهومی فیزیک ندارید. بعد از کلاسهای فیزیک درس را مرور کنید. در صورت لزوم از کلاسهای خصوصی فیزیک استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسینی که در زمینه آموزش خصوصی فیزیک فعالیت دارند بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک کنید. برای 20 گرفتن در درس فیزیک باید به صورت کامل بر کتاب درسی مسلط باشید. کتاب را خوب بخوانید و تمرینات و مسائل آن را حل کنید. هر سوال یا اشکالی که داشتید از مدرس و استاد فیزیک و یا مدرس خصوصی فیزیک خودتان بپرسید. برای آنکه در درس فیزیک نمره خوبی بگیرید و حتی 20 بگیرید باید زودتر از دیگران شروع به درس خواندن کنید.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 68
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
نیازمندیها، تبلیغات رایگان اینترنتی و آگهی رایگان - سودایران
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
پر بیننده های مقالات
کلمات مرتبط

موفقیت تحصیلی موفقیت در کنکور موفقیت مالی مطالعه صحیح مطالعه درست مطالعه اصولی برنامه ریزی درست برنامه ریزی اصولی موفقیت در تحصیل مقالات علمی بازارکار استخدام نمونه سوال آزمون استخدامی افزایش معدل ارتقاء معدل مطالب علمی موفیت کنکور انتخاب رشته صحیح رتبه برتر کنکور

کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ثبت بنر در ایران مدرس