صفحه کنونی: مقاله موفقیت تحصیلی موفقیت در امتحان و کنکور با کلاسهای خصوصی + زمان مناسب تدریس خصوصی

موفقیت در امتحان و کنکور با کلاسهای خصوصی + زمان مناسب تدریس خصوصی

در این بخش در رابطه با نحوه استفاده از کلاسها و جلسات تدریس خصوصی برای موفقیت در امتحان و کنکور، کارهای جنبی در کنار کلاسهای خصوصی برای حصول بهترین نتیجه، زمان مناسب برای برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی و ..... توضیحاتی ارائه شده است.

برای موفقیت در امتحان و کنکور فقط در کلاسهای تدریس خصوصی شرکت کنیم کافی است؟ برای موفق شدن در امتحان و گرفتن نمره قبولی در امتحانات فقط شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی کافی نیست. کلاسهای تدریس خصوصی امکان اضافه ای به شما می دهد که در قالب ان و با شرکت در آن می توانید درس را بهتر و مفهومی تر یاد بگیرید و اشکالات خودتان را برطرف نمائید و هر سوالی را که دارید بپرسید. ولی تا وقتی که خودتان درس نخوانید اتفاق مثبتی نخواهد افتاد. اتفاقا وقتی خودتان درس می خوانید و تمرین و مسئله حل می کنید، در این هنگام اشکالاتی که دارید خودش را نشان می دهد. همین اشکالات را در کلاسهای تدریس خصوصی می توانید بپرسید و در درس و تحصیل خودتان پیشرفت کنید. شما باید خودتان تمرین و مسئله حل کنید، باید خودتان متن کتاب درسی را بخوانید و روی آن تعمق و تفکر کنید. در این هنگام درس را یاد خواهید گرفت. کلاسهای خصوصی در حالتی که خودتان هم درس بخوانید و تلاش کنید بسیار مفید خواهد بود. در حالتی که خودتان نخواهید درس بخوانید هیچ مدرس و معلمی نمی تواند به شما کمک کند. بنابراین بیشتر از هر عامل دیگری روی تلاش و کوشش خودتان حساب کنید. برای رفع اشکال، پرسید سوالاتی که در مدرسه و دانشگاه و یا حین مطالعه و حل تمرین برای شما پیش امده است و .... از کلاسهای خصوصی استفاده نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین بر روی عبارت تدریس خصوصی کلیک کنید.

از کی کلاسهای خصوصی را شروع کنیم؟ زمان شروع کلاسهای تدریس خصوصی به هدف شما و میزان بلد بودن شما در شروع کار بستگی دارد. اگر می خواهید فقط در امتحانات قبلو شوید و درس را پاس کنید، برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی در ایام فرجه ها و ایام امتحانات هم می تواند مفید و موثر باشد. اگر خودتان درس را خوانده اید و بلد هستید و در کلاسهای مدرسه به صورت کامل شرکت کرده اید، در این حالت هم برای رفع اشکال و جمع بندی در ایام امتحانات می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنید. اما در حالتی که هدفهای شما بالاتر از این است که فقط بخواهید در امتحان قبول شوید و می خواهید نمره 20 بگیرید و معدل خودتان را ارتقا ببخشید و یا در کنکور و المپیاد و یا هر آزمون دیگری رتبه بسیار عالی بدست آورید، در این حالت کلاسهای تدریس خصوصی را باید هر چه سریعتر شروع کنید. چون برای کسب نمرات عالی و داشتن معدل خوب و یا بدست آرودن رتبه عالی در کنکور احتمالا تعداد جلسات بیشتری لازم دارید. بنابراین به زمان بیشتری هم نیاز دارید و بهتر است کلاس را زودتر شروع نمائید. اگر درس را اصلا بلد نیستید و اشکالات زیادی دارید و یا در کلاسهای اصلی خودتان در مدرسه و دانشگاه غیبت های زیادی داشته اید، در این حالت هم بهتر است کلاسهای تدریس خصوصی را در طول ترم برگزار کنید و به ایام امتحانات موکول ننمائید. در کل برگزاری کلاسهای خصوصی در طول ترم برای یادگیری عمقی تر و مفهومی تر مناسب است (خصوصا برای درس ریاضی که زمان زیادی برای حل تمرین و مسئله لازم دارد) و در ایام امتحانات برای جمع بندی و رفع اشکال می توانید از این کلاسها استفاده نمائید.

با توجه به مطالب ارائه شده، اگر می خواهید از کلاسهای تدریس خصوصی برای موفقیت در درس و تحصیل استفاده نمائید، بهتر است فقط شرکت در این کلاسها را کافی ندانید و خودتان هم تلاش کنید و درس بخوانید. اتفاقا برای موثر بودن کلاسهای خصوصی یکی از شرایط این است که تمریناتی که مدرس و معلم خصوصی به شما می دهد را با جدیت انجام دهید. در رابطه با زمان برگزاری کلاسهای خصوصی، همانطور که گفته شد بسته به وضعیت درسی شما و اینکه چه هدفی دارید می توانید از این کلاسها در طول ترم و یا در ایام امتحانات استفاده کنید. در طول ترم برای آموزش مفهومی و عمقی و در ایام امتحانات برای رفع اشکال از کلاسهای خصوصی استفاده نمائید.

منبع: ایران مدرس


بازدید: 73
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس